Gerçek Kefir Nedir ?

Gerçek Kefir

Gerçek Kefir

Kefirin sağlık özellikleri yıllardır yapılan uluslararası bilimsel araştırmalarda tespit edilmiştir. Bu olumlu etkilerin gerçekleşebilmesi için tüketilen kefirin kefir danelerinden oluşan gerçek kefir mayasından yani dünyada bir ilk olan Endanem kuru kefir mayasından üretilmesi gerekir. Maalesef kefirin endüstriyel üretimlerinde genellikle gerçek kefir mayası (daneler) yerine bakteri çeşitliliği ve sayısı daha az olan yurt dışından temin edilen hazır starter kültür kullanılmaktadır. Bu da ürünün terapötik faydalarını tam olarak yansıtamamasına sebep olmaktadır. Ayrıca tat ve tekstür gibi duyusal özellikleri de gerçek danelerden elde edilen kefirden farklı olmaktadır. Endanem kuru kefir mayasından üretilen kefirin sadece bir mililitresinde bir milyar faydalı bakteri alırsınız.

Yani bir bardak kefiri afiyetle tüketirken en az 200 milyar faydalı bakteri alma şansınız var; onlar sessiz sedasız kalın bağırsağınızdaki zararlı bakterileri yok ederek çoğalmaya ve diğer işlevleriyle size sağlıklı günler sunmaya çalışırlar.

 

email
The following two tabs change content below.
Prof. Dr. Zeynep Seydim

Latest posts by Prof. Dr. Zeynep Seydim (see all)


Etiketler: , , ,

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>