Hakkımızda

Danem Kefir ve Kefir Natural Hakkında

DANEM Ltd. akademisyenlerin Teknokent kapsamında yeni sağlıklı ürün geliştirmek amacıyla kurdukları bir şirkettir. Şirketin kurucuları akademisyenlerdir; Prof. Dr. Zeynep Güzel Seydim ve Yrd. Doç. Dr. Tuğba Kök Taş bilimsel araştırmaları, ulusal ve uluslararası projeleri yoğun olan araştırmacılardır. Prof. Dr. Zeynep Güzel Seydim yüksek lisans ile doktora çalışmalarını 1994-2001 yılları arasında devlet burslusu olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde tamamlamıştır. Çalışmalarını 2001 senesinden itibaren ülkemizde Süleyman Demirel Üniversitesi’nde sürdürmüş birçok doktora ve yüksek lisans tezleri yönetmiştir. Kefir konusunda dünyanın önde gelen bilim insanlarından olan Prof.Dr. Güzel Seydim, hâlen birçok ülkede ve Türkiye’de çok sayıda konferansa, Avrupa Birliği ve Tübitak proje değerlendirme panellerine, uluslararası araştırmalara davetli olarak katılmakta, Yrd. Doç. Dr. Tuğba Kök Taş ile birlikte birçok uluslararası ve ulusal yayın, kitap bölümü ve bildirileri bulunmaktadır.

Prof. Dr. Zeynep Güzel Seydim ve Yrd. Doç. Dr. Tuğba Kök Taş Hocalarımız diyor ki :

“Uzun yıllar sürecinde yaptığımız bilimsel faaliyetler sonucunda ortaya çıkan araştırma bulgularının endüstriyel uygulamalara önemli katkılar sağlayacağına inanıyorduk. Bu düşüncelerimizi hayata geçirmek için -Göller Bölgesi Teknokent- nezdinde, bilim ve teknoloji temelli uluslararası ilk gıda şirketi olan DANEM Ltd.Şti.’yi kurduk. Uzun yıllar araştırma projelerinden elde ettiğimiz teknik bilgileri topluma sunmak en büyük amacımızdı. Türk Patent Enstitüsü’nden 1 adet patent ve 1 adet faydalı model başvurularımız onaylandı. Kefir bazlı ürünlerle ilgili olarak 2 adet patent başvurusu yapılmış işlemleri devam etmektedir. Endanem kuru doğal kefir mayası bir proje olarak tüm Macro Center ve bazı Migroslarda satışa ulusal düzeyde sunulmuştur; bu maya ile defalarca doğal kefir üretebilmek mümkündür. Piyasaya yeni çıkmış olan Sevdanem kefir mayası da tek kullanımlıktır, rahatça yapılır, zamanı biraz daha kısıtlı olan tüketiciye yöneliktir. ”

Şuan okumakta olduğunuz blog ise insanlara ve tüm dünyaya kefir ile birlikte sağlıklı beslenmeyi, gıdalar hakkında bilinmesi gereken gerçekleri, çocuk beslenmesinde izlenmesi gereken yolları, süt ve süt ürünleri ile bilgileri içerecektir. Amacımız herkesin faydalanabileceği, rahatlıkla sorular sorabileceği ve yanıtlarını alabileceği bir platform oluşturmaktır.

 

Danem