Kefirin Faydaları Nelerdir?

Kefirin Faydaları Nelerdir ?

Artık hepimizin bildiği gibi kefirin faydaları saymakla bitmiyor. Ve gün geçmiyorki kefirin yeni bir faydası keşfedilmesin… Bizde sizler için kefirin faydalarını konu alan bir yazı dizisine başladık. Elimizden geldiğinde kefirin faydalarını anlatmaya çalışacağız.

1- Kefir bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

Kefir dendiğinde belki de karşımıza çıkan ilk ve en önemli faydalarından bir tanesi kefirin bağışıklık sistemini güçlendirmesidir. Kefirin Kafkasyadan gelen güçlü bir içecek olduğunu biliyoruz, bununla birlikte mikrobik enfeksiyonlara karşı vücut direncini arttırmada önemli bir rol oynar, her gün içeceğiniz 1 bardak gerçek kefir hastalıklardan korunmanızda önemli rol oynayacaktır.

2-Kefir ile cildinizi koruyun

Özellikle kışın cildimiz soğuktan çok etkilenir, özellikle karlı havalarda güneşin etkisi normalin çok çok üstüne çıkar ve cildinizde kuruma ve çatlaklara sebep olur. Peki kefir ile cildinizi nasıl korursunuz ?

Tabi ki kefir maskesi ile :) Üstelik çok da basit şekilde. Kefiri temiz cildinize uygulayın 15 dakika bekleyin ve temizleyin… Böylelikle kefir ile cildinizi soğuktan koruyun.

3- Kefir kilonuzu korumaya yardımcıdır

Kefirin en önemli özelliklerinden bir tanesi bağırsak florasını düzenlemesi ve sindirime yardımcı olmasıdır. Düzenli bir beslenme ve düzenli bir sindirim sisteminizin olması hayatınızı düzene sokacağı gibi hedeflediğiniz kiloda kalmanıza da fayda sağlayacaktır. Kefir ile kilonuzu koruyun ! :)

email

Etiketler: , , ,

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>